دستگاه های آزمون آزمایشگاه پلی اتیلن

 

آزمایشگاه مستقل شرکت حافظ پلاستیک

 

 

آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت حافظ پلاستیک با جدیدترین و بهترین دستگاه ها و ابزار آزمایشگاهی، تجهیز شده است.

 

 

دستگاه های آزمون آزمایشگاه عبارتند از:

 

 

 دستگاه های اندازه گیری جریان جرمی مذاب(MFR)

آزمایشگاه حافظ توانایی اندازه گیری نرخ جریان مذاب کلیه پلاستیک ها را در تمامی شرایط دارا می باشد.این آزمایشگاه مجهز به چندین دستگاه MFR دقیق و معتبر می باشد که به طور منظم مورد سرویس و نگهداری و کالیبراسیون قرار می گیرند. علاوه بر MFR، با اندازه گیری MFR با وزنه های مختلف، می توان FRR را که نمادی از توزیع وزن ملوکولی است را نیز اندازه گیری کرد.

 

mfr1.jpg   d5.jpg

 

دستگاه  DSC/OIT به منظور آنالیز گرماسنجی و اندازه گیری زمان القای اکسایش

آزمون DSC ازمونی گسترده، مهم و پرکاربرد در علم پلیمر می باشد. با آنالیز DSC می توان پارامترهای زیادی را به طور مستقیم و غیر مستقیم اندازه گیری نمود. به عنوان مثال نقطه ذوب، آنتالپی ذوب، دمای انتقال شیشه ای و OIT را می توان به صورت مستقیم  اندازه گیری نمود. علاوه بر این موارد میتوان درصد بلورینگی(کریستالینتی)، تعداد فازهای مواد و آنالیز پلیمرها را نیز بطور غیر مستقیم  و یا با واسطه بررسی و تحلیل کرد. آزمایشگاه حافظ آمادگی تحلیل انواع نمونه های پلاستیکی و اندازه گیری پارامترهای مذکور را دارا می باشد. زمان القای اکسایش یا همان OIT نیز پارامتری کلیدی در بررسی لوله های پلاستیکی می باشد.

 

dsc.jpg  OIT1.jpg

 

OIT2.jpg

 

دستگاه آزمون کشش(TENSILE)

دستگاه کشش برای اندازه گیری و بررسی خواص مکانیکی مواد به کار برده می شود. این آزمون یکی از پرکاربرد ترین آزمون های رایج در بررسی خواص مکانیکی کلیه مواد، از انواع پلاستیک  و لاستیک تا انواع مختلف فلز و سرامیک و الیاف می باشد. این  آزمون پارامترهای مهم مکانیکی مواد را مشخص می کند، از جمله آنها می توان به مدول الاستیک، ازدیاد طول ، استحکام کششی، خواص در نقطه پارگی، خواص نقطه تسلیم و نمودار تنش کرنش اشاره کرد.

 

tensile.jpg   T2.jpg   T1.jpg

 

آماده سازی آزمونه کشش، ساخت دمبل 

 

آزمایشگاه توانایی ساخت انواع دمبل کشش برای آزمون لوله هایی با سایز مختلف و تست و آزمون جوش های سر به سر  را دارا می باشد. فرایند ساخت و آماده سازی دمبل برا آزمون کشش فرایندی مهم و دقیق می باشد. نمونه های آزمون  جوش سر به سر نیز توسط دستگاه CNC  بر طبق استاندارد  ISO 13953 تهیه  می شوند  و در تهیه WPS , PQR مورد استفاده قرار می گیرند. نمونه های سایز کوچک توسط پرس آزمایشگاهی ، طبق استاندارد ISO 6259  تهیه و آزمون می شوند.

  

D2.jpg  D1.jpg

 

D5.jpg  D6.jpg  D4.jpg  

 

  میکروسکوپ نوری به منظور اندازه گیری و بررسی نرخ و درجه پراکنش دوده

  

mic.jpg  CD1.jpg

 

کوره الکتریکی: اندازه گیری دوده و خاکستر مواد

 

K1.jpg  K2.jpg K3.jpg

 

 بخش آزمون استحکام هیدروستاتیک

 

IMAG0059.jpg  H1.jpg H2.jpg

 

 آون دارای فن داخلی- برای اندازه گیری برگشت طولی

 

oven.jpg

 

اندازه گیری چگالی(دانسیته)

 

DN2.jpg  DN1.jpg